Słownik produktów

 

KOPERTY

Koperty bąbelkowe to uniwersalne, wyściełane folią bąbelkową i wodoodporne koperty, które ochronią Twoją przesyłkę podczas transportu. Zostały wykonane z mocnego papieru oraz z wewnętrznej warstwy folii bąbelkowej. Posiadają pasek "przyklek&odklej" umożliwiający fonaklejenie klapki na taśmę i ponownie otwarcie bez ich uszkodzenia.

Koperty bezpieczne są wykonane folii LDPE z bezpiecznym zamknięciem do przesyłek wartościowych i tajnych. Mają szczególne zastosowanie w bankach i innych instytucjach finansowych, agencjach ochrony, hotelach, sklepach, stacjach benzynowych oraz w firmach do przewożenia i przechowywania pieniędzy, biżuterii, akt osobowych, tajnych dokumentów i projektów itp.

Koperty kurierskie DOKUFIX (przylgi) to koperty na dokumenty. Nie trzeba szukać wewnątrz przesyłki - cała ważna dokumentacja dzięki całej powierzchni klejącej koperty jest bezpiecznie przymocowana na zewnątrz opakowania. Bardzo prosta a jednocześnie niezbędna. Mocny klej zabezpiecza dokumenty przed zagubieniem lub oderwaniem od przesyłki.

Koperty kurierskie Co-Ex (kurierskie foliowe) to ochroniarz spraw firmowych! Nikt nie może dobrać się do zawartości koperty Co-Ex tak, żeby mu to uszło na sucho. Trwałe zamknięcie i mocne, nieprzezroczyste tworzywo zapewniają całkowitą poufność. Są odporne na rozdarcia, pęknięcia i zamoczenie.

Koperty rozszerzane (RBD) to obszerne, niezwykle pojemne koperty, które dzięki zakładce u dołu pozwalają na przechowywanie i przesyłanie dokumentów, katalogów, kalendarzy czy skoroszytów.

Koperty z tyłem kartonowym są idealne do wysyłki i przechowywania fotografii, próbek czy certyfikatów. Ten produkt skłania każdego do ostrożnego traktowania przesyłki. Jedna tylna warstwa twardego kartonu i szerokie zamknięcie samoprzylepne zapewnia maksimum ochrony!

Koperty tekutowe (WELL POCKET) to pudełko i koperta tekturowa w jednym. Trzywarstwowa, falista konstrukcja z nacięciami - trudno o lepszą ochronę. Nadaje się do wszystkiego - od książek po elementy przemysłowe.

Koperty ozdobne seria DELICATE skierowana jest dla osób wymagających, ceniących ponadprzeciętną jakość oraz wygląd. Wysokie właściwości papieru z którego są wykonane oraz elegancki design zapewniają niepowtarzalność i oryginalność prowadzonej korespondencji.

Koperty standardowe tworzą najpopularniejszą serię kopert wykonanych z dobrego papieru w bardzo dobrej cenie. Szeroki wybór formatów jest niezaprzeczalnym atutem serii. Wyróżniamy koperty samoklejące (SK) - ręczne klejenie tych kopert jest łatwe i nieskomplikowane. Klej znajduje się na dwóch powierzchniach, na klapce zamykającej i klapce tylnej. W celu zaklejenia koperty wystarczy zetknąć ze sobą obie klapy z klejem. Koperty samoklejące z paskiem (HK) - z wydłużoną gwarancją kleju. Chcąc zamknąć taką kopertę należy oderwać pasek przykrywający klej, a następnie założyć samoprzylepną klapkę i przycisnąć ją do podłoża. Te koperty to szybkość, pewność i wygoda. Dodatkowym atutem tych kopert jest to, że można je bezproblemowo zadrukowywać, ponieważ pasek z klejem jest zabezpieczony i dzięki temu koperty nie przyklejają się do urządzenia nadrukowującego. Koperty klejone na mokro (NK) - ich trwałość - uzależniona od właściwego sposobu przechowywania - jest praktycznie nieograniczona. W celu zaklejenia/zamknięcia koperty wystarczy zwilżyć nieco warstwę kleju znajdującego się na klapie i ją zamknąć.

Formaty standardowe kopert:

C6 - 114 x 162 mm

DL - 110 x 220 mm

C5 - 162 x 229 mm

B5 - 176 x 250 mm

C4 - 229 x 324 mm

B4 - 250 x 353 mm

E4 - 280 x 400 mm

C3 - 328 x 458 mm

FOLIA

Folia bąbelkowa jest lekka i łatwa w użyciu. Ochronia cenne przedmioty, takie jak z porcelana i zegarki. Można owijać nią również proste przedmioty takie jak zabawki, książki, meble czy telefony komórkowe.

Folia stretch to rozciągliwa folia polietylenowa, służy przede wszystkim do pakowania i zabezpieczania produktów, począwszy od ładunków zbiorczych na paletach po przedmioty jednostkowe o dużych gabarytach. Ze względu na małe grubości i wysoką wytrzymałość jest najbardziej ekonomicznym sposobem pakowania produktów.

TAŚMA SAMOPRZYLEPNA PAKOWA

Klej akrylowy - Taśmy klejące akrylowe znajdują zastosowanie w przemyśle oraz produkcji gdzie nie wymaga się od taśmy aby przenosiła ciężar opakowania, a tylko zaklejała karton lub folię. Klej raczej słaby, aczkolwiek idealnie nadaję się do pakowania biurowego oraz wszelkiego rodzaju lekkich ładunków. Idealny stosunek ceny do jakości.

Klej kauczuk syntetyczny (HOT-MELT) - Charakteryzuje się wysoką początkową siłą klejenia i odpornością na różnice temperatur.

Klej kauczuk naturalny (SOLVENT) - Taśmy pakowe kauczukowe charakteryzują się najmocniejszym klejem, który można stosować nawet w ujemnych temperaturach. Są najlepszymi taśmami pakowymi. Jednak ich cena jest najwyższa. Polecamy klientom, którzy pakują ciężkie ładunki i wymagają do taśmy wysokich parametrów klejenia.

PAPIER

Papier spilśniona na sicie masa włóknista pochodzenia organicznego o gramaturze od 28 do 200 g/m2. Wytwarzany poprzez ułożenie na sicie włókien. Papier jest wytwarzany w formie arkuszy lub wstęgi nawijanej w zwoje. Po uformowaniu masy na sicie jest odwadniany, prasowany, suszony i gładzony w podzielonych etapach ciągłego procesu wytwarzania. Używane są zwykle włókna organiczne: z celulozy, włókno ścieru drzewnego – otrzymywane poprzez starcie i zmielenie bali sosnowych (tzw. papierówki) w procesie rozwłókniania mechanicznego. Czasem stosowany jest proces rozwłókniania chemicznego i mają zastosowanie inne włókna roślinne (słoma, trzcina, bawełna, len, konopie, bambus). Zastosowanie ma też makulatura uprzednio poddana procesowi dyspersji. Oprócz włókien organicznych w skład papieru wchodzą substancje niewłókniste – wypełniacze organiczne: np. skrobia ziemniaczana i wypełniacze nieorganiczne – mineralne: kaolin, talk, gips, kreda oraz niekiedy substancje chemiczne typu hydrosulfit oraz barwniki. Wypełniacze poprawiają właściwości papieru (gładkość, samozerwalność, nieprzezroczystość, białość, odcień).

Papier typu Kraft – papier wytwarzany z makulatury lub włókien pierwotnych, dostępny w gramaturach: 32, 50, 60, 70, 80, 90, 100-125 g/m2. Produkowany jest w kolorach szarym, beżowym, białym, oraz fakturach : gładkiej i prążkowanej. W dystrybucji dostępny jest w zwojach lub arkuszach. Gramatura papieru Kraft sprawia, że jest on gruby i nie przepuszcza światła. Może posiadać dodatkową, wzmocnioną strukturę, dzięki czemu wytrzymuje większe obciążenia. Parametry wytrzymałościowe to jedna z najważniejszych zalet użytkowych papierów typu Kraft. Jego powierzchnia jest jednolita, co ułatwia wprowadzanie nadruku.

Gramatura papieru – masa 1 m2 wyrobu papierniczego wyrażona w gramach. Gramaturę stosuje się również do wyrobów włókienniczych i folii z tworzyw sztucznych. Gramaturę oznacza się jednostką g/m2, w krajach anglosaskich zwykle wyrażana jest w funtach na 1 ryzę papieru.
Pośrednio parametr ten przekłada się na grubość papieru: najczęściej papier o gramaturze 100 g/m2 jest grubości 0,1 mm (z dokładnością ok. 20%). Jego dokładna grubość zależy jednak od jego wolumenu i np. w przypadku tzw. papierów objętościowych ten przelicznik nie ma już zastosowania.

Podział ze względu na gramaturę:

  • bibułka (do 25 g/m2),
  • papier właściwy (25-160 g/m2),
  • karton (160-315 g/m2),
  • tektura (powyżej 315 g/m2). 

 

Karton to gruby papier o powierzchni matowej, satynowanej lub jednostronnie gładzonej; jednowarstwowy (gramatura 180-230 g/m2) używany np. do wykonywania rysunków, na miękkie okładki książek, pocztówki; lub wielowarstwowy (gramatura 230-350 g/m2), otrzymywany przez sklejenie dwóch lub więcej warstw papieru lub k. jednowarstwowego (np. brystol).

Tektura to produkt papierniczy o gramaturze zwykle od 251 g/m2 do 900 g/m2. Produkowany w arkuszach lub rolach, otrzymuje się ją w technologicznym procesie obróbki określonej masy papierniczej na sitach maszyny papierniczej i wykończeniowego satynowania oraz przycinania. Bazę masy papierniczej tektury stanowi makulatura i tzw. ścier. Finalny produkt składa się z kilku warstw wykonanych z różnych półproduktów, warstwy wewnętrzne wykonane są ze ścieru lub makulatury, zaś warstwy zewnętrzne poddaje się zwykle uszlachetnieniu przez satynowanie bądź powleka specjalnymi substancjami. Produkuje się też tekturę specjalną, zwijaną (o grubości do 5 mm i gramaturze powyżej 900 g/m2), która powstaje dzięki nawijaniu wielu warstw masy włóknistej, warstwy można fałdować, otrzymując w efekcie tekturę falistą. Inną odmianą tektury jest gruby karton.Zastosowania tektury obejmują okładki książek, teczki, pudła, opakowania, segregatory, bagaż podróżny, zapałki, uszczelki itp.; także zastosowania w budownictwie. Wyrób tektury rozpoczęło w XVI w. introligatorstwo książek, masową produkcję zrodził w XIX w. rozwój przemysłu papierniczego.